Grävlingen: Jahaja så det var lite mån i form av gubbsjuka inblandat? Det kunde man ju kanske förstått. Synd att inte svettiga pungar gick herrn an längre, för i min mening så sålde du ut din karriär när du gick till damhockeyn. Känns oseriöst för en så pass etablerad tränare genom åren.
Grävlingen: Och inte bara med att du sålde ut karriären.. Nåja jag säger så här, om du hade lyckats hade det troligen setts som ett okej sidospår men som vi alla vet så slutade det i totalt fiasko för damkronorna med dig som HC. Damer kunde du inte coacha. Det är skillnad på män och kvinnor, kvinnor är som grupp mycket känsligare än män. Att det inte gick upp för dig är väldigt beklagligt. Du skämde faktiskt ut dig i mångas ögon.
Din "karriär" nu för tiden består mest i att svinga runt på twitter mot "kompetensregnet"(massinvandringen för den som inte förstod). Men att samtidigt rösta på Liberalerna känns något motsägelsefullt. Nej du Boorken, ett internetförbud borde du få tycker jag. Det är många som skulle haft ett sånt dock..