Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
Bissett19: Solklart mål, sa du?
Och så här säger skytten Johan Hägglund till Sportbladet:
– Pucken tog i stolpen. Inge snack om saken.
Gusten: Du har fel på ögonen :-)
Kuben säger att domarna har stridit för kameror men det är för dyrt.
Som Kuben säger så var det nog ingen som såg att det var mål när det hände.
mattias - 74:
"Dock vet jag att det kommer bli tufft om den 2:a platsen! SSK tar nog den 1:a !"
Just därför är jag lite crazy och spelar på vinst för Växjö ikväll.
Pucken tog i stolpen, det fick jag övertyga bisset om också igår kväll :)
Jag sa direkt att den tog i stolpen
Ang matchen så är det inte så mycket och säga, Leksands IF = Sämst när det gäller. Tack och lov att inte Mylleniemis tavla blir matchavgörande. 2 - 0 målet år som jag ser det matchavgörande och efter det kommer Leksand aldrig in i matchen. karlberg som Back ? Nja jag hade hellre spelat med nalle puh där , hans fel att det blir 2 - 0 som tappar pucken. 1 - 0 målet hade inte ens Stefan Liv tagit.
Nu bryter vi ihop och kommer igen.
Alisandali: Du som gammal målis måste ju hålla med om att den här typen av tavlor är rätt vanliga, dvs att målvakter går ut för att stoppa pucken. Kunde mylleniemi agerat annorlunda ? Nu hoppas jag Läck står mot Växjö. Bort med Kempe och in med Flemming sista 6 matcherna så kanske :)
För övrigt tycker jag också att mylleniemi inte var bra igår. Alldeles för många returer. 1 år till i Allsvenskan. Heja !