mattias - 74: Du ska nog se att de plockar in Leksands match enbart pga att Belfour står..hur som helst ska bli kul och se vad han går för i allsvenskan.
nyz: Japp jag håller med. ber om ursäkt för förra topicen, såg det bara som en kul & ironisk grej. Eftersom dom snackar "skit" om oss tänkte jag driva tillbaka emot dom, eftersom deras "hat" emot Belfour i ett par månader tänkte jag ge tillbaka lite.. sånt som händer i stridens hetta..
Den topicen ska inte användas nått mer !
Tycker vi ska glädja oss som du säger istället.
Bergenström, vår kung borde få staty för sin kärlek för LIF. Genom att signa 3års kontrakt då det inte ens är säkert att vi spelar i ES nästa år, det är otroligt roligt. (då jag tycker han är för bra för att spela i AS!)
Sen har vi Läck på kontrakt 3 säsongen till, riktigt framtidslöfte.
Så det ser LIFsfarligt ut framöver :)
Så låt oss bara sitta och njuta av resten av säsongen & slippa onödiga kommentarer (både från mig själv & från moringar & brynäsare!)
För jag vet om och jag tar åt mig att jag sagt fel saker ibland! No more of that!
Tar upp denna tråden, av två anledningar. Dels för att jag är uppriktigt skitnöjd med vetskapen om att #32 spelar i blåvit tröja ytterligare 3 säsonger, men även för att rubriken är mycket mer positiv (än en annan tråd som av nån anledning fortsatt leva) och mer i linje med mina känslor för laget för tillfället...
mattias - 74: Ähhh dom ska man bara slå ju ;) Näää iriterad över att man återigen ska gå bort på Leksand då man anser dom är stensäkra att spela på..Förlorar jämt då jag spelar på dom (inte slut iofs)
Diaz: Tackar men ska vinna med 2 mål hellst för att få in alll spelen eftersom nått är med 1-0 till Borås från start. Men borde ju vinna med 3-4mål tycker man
mattias - 74: På tal om avdankade Leksingar, Filip Larsson gör sin sista säsong i Nordamerika sen är hans kontrakt över, kanske han är sugen på att komma tillbaka till Leksand nästa säsong? Hellstens kontrakt går just också ut efter denna säsong.
Tippar 5-2 till Leksand