Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
Lasse Hallströms 'en dag i livet' är ganska bra och bäst är Morgan Freeman. (fast han börjar bli utnött nu). Gillade ljuset och färgerna i filmen. Och det episka långsamma som förmedlar känslan av en evig varm eftermiddag i trakter där det aldrig är riktigt bråttom med någonting..
"Elizabethtown" genomled jag pga Kristen Dunst. Snacka om en intensiv blondin..en halvtimmer till av den filmen och man hade legat svårt medtagen i botten av tevefåtöljen sin..
Portello: lista filmerna och jag ska genast tycka till :-)
PS, misstänker att du, liksom Jesper, är en soft kille som gillar sagor och annat lullull *fliina*
Jesper Jonsson: tssss...du är en mjukis, Jesper. Emedan Moi är en hårding till tant. Nu tester vi: Jag storgillade filmen 'Lord of war'. Den har substans och inget svammel. Och så var Cace cool som Orlov...Nå, vad tycker du om den filmen?..eller du kanske bara ser dom söta ena?
Över huvud taget så tycker jag att det värvas lite till ES-lagen just nu, faktiskt. Många lag har betydligt fler platser att besätta men där händer heller inte mycket. Skellefteå är väl ett typexempel.
Men LHF har ju sagt att dom ska ha truppen färdig tidigt till den kommande säsongen, så visst håller jag med dig. Avgå.