Lycka till idag nu, Hälge, Portello, Kickan å alla andra lulingar (tja, får väl kanske lägga till alla hälges gelikar också dårå...). Undrar om inte Paddan får vänta med ett lyckatillande, hjälper ändå inte mot lule idag... Alltså får paddan ett godnatt istället, så vart det lite anknytning till rubriken iaf.
Tippade föresten 2 - 2 på förra matchen, så jag hoppas jag ryckte lite i tävlingen där. :)
Jag vill ha 1-X-2 här på HS igen, var inte det utlovat att komma i oktober eller nåt? :(
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Undrar om inte Paddan får vänta med ett lyckatillande, hjälper ändå inte mot lule idag... Alltså får paddan ett godnatt istället, så vart det lite anknytning till rubriken iaf.
Tippade föresten 2 - 2 på förra matchen, så jag hoppas jag ryckte lite i tävlingen där. :)
Jag vill ha 1-X-2 här på HS igen, var inte det utlovat att komma i oktober eller nåt? :(