Nej men fy fan. FriSören går från riktuigtm j-a genomusel till sämre. Nu en kampsituation mellan kOMAReK och en Ulfv ej speciellt fult och kOMAReK åker ut!
Strax därefter tar idioten ut en Ulfv för en annan kampsituation...
Ja, den j-a FriSören, han SKA vara huvudfigur och tar hittepåutvisningar hela tiden för att märkas, narcissisten. Nu har vi prat en period, c:a hälften i special teams.
sammanfattningsvis HAR Luleå varit äckligt disciplinerade och svårt för Ulfven att komma åt speciellt, förutom då i PP. I princip en oavgjord period men Luleå har 0-1 eftersom Berglund snyggt nätade in ett mål.
Mycket trist att se FrISören blåsa sönder matchen, vilket han ofta gör. Låt nu lagen spela för tusan!
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
are. Inte Luleå.
5 mot 5 igen, 0-1, 3.33 kvar av perioden.