Chief: Hur man håller nerverna undr kontroll? Tyvärr går det inte, under hela slutspelet går man omkring med nerverna på ytan. Ena stunden är man sprudlande lycklig för att nästa sekund se allt i nattsvart. Humöret pendlar efter sinnesstämningen, kollegorna hajar ingenting eftersom det för dem "bara är sport" och undrar fundersamt om man kanske blivit tokig på riktigt. Tvångströjorna kanske är en bra idé för alla som har favvolaget med i slutspelet.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?