Blister Brigade: Säg inte det. Utan att ha stats på det har jag känslan att Apan är ena jävlar på att stänka in nödvändiga mål ju närmare hesa Fredrik man kommer.
Obehagligt böljande spel fortsatt. Kan ramla in mål när som helst. Stasetstetiskt brukar vi ju hamna på uddamål eller lika så 3-2 kommer förstås när som helöst och sedan blir det Full Apa på isen.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?