Ska bli intressant och se hur det blir med Burras och F.Svenssons vara eller icke vara i DIF. Kanske skriver dom på nu DIF har åkt ut? Iofs tror jag att Burra tillslut plitar på ett nytt kontrakt, men Fredde lär försvinna.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Iofs tror jag att Burra tillslut plitar på ett nytt kontrakt, men Fredde lär försvinna.