Luleå HF

SHL · 119987 inlägg · 892 ämnen

Inlägg: 2960612

Sv: Luleå Hockey 2025-2026: Vägen mot nästa SM-glud!
Osj02: Laaksonen-Leskinen från blå 3-2! Bra, men det här var en riktigt usel period av Luleå. Laget måste vakna upp och alla gå från 95->100% i tredje. Annars slänger vi bort tre poäng mot ett kraftigt decimerat DIF.

Svarskommentarer

Sv: Luleå Hockey 2025-2026: Vägen mot nästa SM-glud!
Jaha. Luleå vinner med 3-4. Känns som i fjol när vi vann jämna matcher. Idag kändes det riktigt illa när DIF satte 3-1 och Luleå hade blivit helt sköna. Men med så bra spelare är vi inte slagna om det står jämnt. En styrka!

Sv: Luleå Hockey 2025-2026: Vägen mot nästa SM-glud!
Sven.Savage: Tack för kaffet, att beta på Luleå efter din detaljerade och initierade analys och forecast av Luleås framtida spelkvalitet för någon månad sen, har verkligen gett bra avkastning

Mkt cash för mig
Mkt poäng för er

Hoppas fler lyssnade på dina prediktions, och inte bara svamlade på i pessimistiska tongångar med referenser från dåtid

Sv: Luleå Hockey 2025-2026: Vägen mot nästa SM-glud!
Sven.Savage: Vi ligger snarare på 75% i andra, så håglöst det ser ut men ett fint mål av Leskinen, ja bägge målen då.