Kickan: Hmm, där kanske du har en riktig lyckosouvenir. Sätt på dig den där hatten nästa match så ska du se att ni blir oslagbara. Bara åsynen av en sån kraftfull person i en sån hatt måste ju lyfta hela laget och de tänker att, vågar hon så kan nog vi ta i lite extra också. Det är klart, allra bäst vore det nog om spelarna drog på sig de där hattarna utanpå hjälmarna, då jäklar ska du se på tändning!
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Det är klart, allra bäst vore det nog om spelarna drog på sig de där hattarna utanpå hjälmarna, då jäklar ska du se på tändning!