Costanza: överraskande med Rosdahl, måste röntgen varit positiv, Hägga spelbar med , tyvärr får jag följa swehockey ikväll då de förskingrat cmore, som jag dessutom betalat för, håller koll härinne med o följer er -;)
Matchdags igen! Hoppas vi kan få med oss tre poäng och en go känsla inför fredagen idag! Se vem/vilka som hoppa in i backlinjen då. Hoppas kunna smälta in bra och kunna ta lite speltid. Gooo modo
Bad_Brett: En gång plockade vi 2 st direkt från klubben. "Big Buf" måste då ha undrat vad det var för en kanonklubb som snodde två av hans lagpolare Meyer och Schremp på ett bräde, och sedan bästisen Toby.
Steken84: Vi måste ju nästan diskutera det galna ryktet om Byfuglien till MoDo i denna tråd...
- Han har spelat i många år med Toby - Han ligger i konflikt med Jets - Han håller på med rehabilitering efter en fotledsoperation
Är långt ifrån någon expert på detta, men skulle detta kunna liknas med en lockout? Om det är så att han är avstängd av NHL så länge konflikten pågår, kan han då spela i Europa för att komma i form?
Nucky: Spännande att han hade fått tips på att Dustin Byfuglien var på väg till MoDo. Den ni, den får Poffas Bomb att framstå som en kinapuff i jämförelse. Dessvärre bedömdes inte ryktet vara speciellt trovärdigt.
- Nu testade vi William Wallinder på träningen men inget är avgjort än. Vi får se, säger Björn som också har att välja på en nu skadefri Anton Öhman och en annan juniorback, Hugo Styf.