1150x200-modo-header2-kopiera.webp

MoDo Hockey

HockeyAllsvenskan · 505085 inlägg · 4189 ämnen

3032234 · »

Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.


Sv: Silly Season
Sven Tuta: Jag köpte High Coast Whisky- The Great High Coast, en orökt rackare som lagrats i 11 år. Det var en trevlig wirre även fast jag föredrar rökiga.

Sv: Silly Season
Willow: Du är en jäkla fin person, så jag bjuder gladeligen på ett par Kellerbier. Jag kan slänga in en charkbricka och ett glas rödtjut också. Sedan kan vi tycka olika om hockey och politik, men det hade blivit rätt tråkiga diskussioner om alla var överens hela tiden.

Sv: Silly Season
Bad_Brett: Här är ni och pratar öl en lördagskväll, någon av er som nördat ned er på whisky

Sv: Silly Season
Willow: Rätt kul att träffa olika. Dynamik på nåt sätt. Som här på HS.

Sv: Silly Season
Bössa 68: Han bjuder mig, men det är nog för att man kan gilla olika.

Sv: BBs statistikhörna
JonteD: Jasså du Jonte, att du var en sån kattkille hade jag ingen aning om. Jag har en massa importerade hemlösa katter från Bulgarien, ca 15-20 st. Tror du att du skulle kunna ta hand om dom? Jag kom på att jag var pälsallergiker så det vart inge bra.

Sv: Silly Season
Bad_Brett: när tiom bad brett bjuder antagonisten jfk på bira då vet man att modo hjärtat brann ut ifjol typ......

Sv: Silly Season
Bad_Brett: när tiom bad brett bjuder antagonisten jfk på bara då vet man att modo hjärtat brann ut ifjol typ......

Sv: Silly Season
Willow: Sour låter otäckt, men deras Kellerbier på tapp är ju en klassiker, framförallt när det är fint väder.

Sv: Silly Season
Bad_Brett: Nej, lämnade precis. Sorry.

Men deras nya Halo Sour är värt ett besök. Båda sorterna.

Sv: Silly Season
Willow: Är du där nu? Har gångavstånd dit. Hojta till så kommer jag över och bjuder på en kall.

Sv: Silly Season
Costanza: Ja, eller mitt i sjöstan. Hör av dig.

Sv: Silly Season
Willow: Lät ju riktigt trevligt. Kommer inte du hem till Ö-vik också i sommar? Ah, ligger mittemot Hammarby Sjöstad.

Sv: Silly Season
Costanza: Du skulle hängt med på Nya Carnegiebryggeriet. En Kelleherbier efter ett par Halo Sour så hade vi varit mjuka och fina.

Sv: Silly Season
Bad_Brett: Vi ses i Ö-vik. Snacka lite hockey. Först tugga vidare på detta forum.

Sv: Silly Season
Willow: Nu kliver vi på och tar över SHL. Usch! Luktar nåt surt kring den ligan.

3032234 · »