För fan, startade sändningen och första jag hör är Svartvadet.... Nu är kvällen förstörd och vet ärligt talat inte om jag kan se matchen med ljud på...
Gavelo: bella är den sämsta långtidsvärvningen modo fått hem i modern tid. Han har inga uppsidor utan är bara en belastning för budgeten. Sen att karln har ont iryggen och kan bara gå för 75 % är ju bara det ett ok i sig.
skavsår: Varför tror du att man har haft ordförståelse som en del av högskoleprovet i 50 år? Är det för att det inte bevisar kompetens?
Givetvis är det viktigt att man inte pratar som en lågstadieelev när man ska förfoga över 50 miljoner och ska vara ansiktet utåt för en klubb. Håller du inte med?
Bad_Brett: Du vet att jag hatar Israel. Jerry S är tyvärr Zionist in i benmärgen. Jag tar det lugnt och hoppas att Hinken tömmer Plånkan. Vi kan ju alla gilla varann här ändå. Jag är ett bevis på det.
Costanza: Din kompis Jerry blev tillsammans med en 17-åring när han själv var 39. Jag förutsätter att de som beställde öl i baren var 18+, så det är fritt fram att bjuda med dem till Karlstad.
JoJo2613: Skönt att höra! Blir alltid imponerad, men ser man det antalet som flyttat från Ångermanland till 08 genom åren så är man inte förvånad. MoDo är störst!
Vikingmodo : Får Janne G möta en röd vägg på bortastå eller kan det ha svalnat? MoDo 08 brukar vara lojala och crazy dock.. Willow och Bad Brett kanske bidrar där ikväll igen.
Costanza: Tänk att jag en dag skulle välja curling före hockey. Men Modos genomsnittliga prestation ursäktar mig att med gott samvete missa första perioden