{10015}: Avgå Karlin. Man väljer alltså att starta Niederbach, Södergran och Olofsson med 15 sekunder kvar i egen zon. Sen är förövrigt domarna helt brutala ikväll och dömer ut oss men nej vi förtjänade ändå ingen vinst ikväll.
Karlin får hitta ett sätt att se till så att laget spelar hockey 60min istället för att vara kvar i omklädningsrummet i första och tredje perioderna.
Ja vad ska man säga, tyvärr inte ett dugg förvånad. Tror tyvärr detta kan medföra en otroligt negativ trend för detta lag. Är nog bara inställa sig på kval nu.
{10015}: Skiter vad folk tycker huruvida man är negativ. Men vilken fruktansvärt jävla dålig inställning . Förjävliga bedrövligt! Åker vi ur på grund utav såna prestationer hoppas jag man tar med sig dom mentala bilderna inför barmarken. Det är så jävla dåligt så ...nej fyfan nu måste jag gå ut och köra fys och tömma mig.
Som jag skrev för någon dag sedan vi får nog vara beredda på att hamna under strecket en två gånger till ingen fara på taket. Är glad att vi ens har en chans på att undvika kval.
Dundee: det är förfan 9 matcher kvar. Det finns inget som pekar på att lhc, eller Örebro kommer vinna fler matcher än de förlorar. Vi behöver vinna 1 match mer än dessa lag. Sluta bajsa ner dig
15 sekunder kvar och man slår en icing helt ostressad. Fyfan vad jävla pinsamt uselt. Vill aldrig mer se den där backjäveln igen. Han har kostat oss otroligt många poäng.
Gradin dags att agera nu du med, för nu kommer det bli mycket psykiskt påverkan. Andra lagen förstärker och får effekt och nu behövs det energi i positiv bemärkning.
Dundee: Gradin kommer inte agera ett skit och det vet vi alla. Ironiskt att han säger att marknaden är död när andra lag värvar till höger och vänster.
Skönt att vi inte adderade några spelare, våran trupp klarar av att totalt tappa första 10 som vilket pojklag som helst och sen förlora ALLA poängen på 7 minuter. Spelar ingen roll hur bra spelare eller match man har så lyckas man alltid spela bort allt gott och förtjänar ingenting annat än kval efter denna säsong.
Domsjö: Ja med all rätt kan man gnälla på matchen.
Men det kommer vara en vecka med avgå alla snack nu. Du ser ju hur det skrivs. Karlin har fått liv i det här laget men en förlust senare så är han noll värd.
Randy Marsh: Nu är ju inte Winberg klappkass men han är definitivt inte den back han värvades för. Då undrar jag hur fan det kan slå så fel?
Minns Pelle Hägglund sa vid nån podd inför säsongen att Winberg minsann tävlade och Hinken sa lovordade honom som en tävlande back. Också blir det tvärtom?
Karlin får hitta ett sätt att se till så att laget spelar hockey 60min istället för att vara kvar i omklädningsrummet i första och tredje perioderna.