Heyerdal: Svedberg och vårat försvarsspel har väl inte fungerat på hela säsongen (i princip), så varför det ska börja fungera nu är väl den stora frågan.
hockey_21: väldigt märklig domarinsats måste jag säga och det ledde till att Oskarshamn tappade detta. Timrå borde ha haft nån tvåa där sista minuterna.
Heyerdal: Det är såååå signifikativ att det är dålig defensiv som gjort att både Mora och Timrå får/fick kvala i år, båda lagen har fin kvalite framåt men är rent jävulskt svaga bakåt, sen kan man ju inte beskylla målvakters för att ha stått på huvudet.
Rytter: känner igen från Modos spel, IkO backar nära målisen så Tiks backar får i lugn o ro styra spelet från blå, lyfter in puckar o blir rörigt framför mål
Gavelo: 1. Fhc 2. Dif 3. LIF 4. HV 5. Växjö 6. LHC 7. Lhf 8. Öhk 9. Modo 10. AIK . Tror att rankingen såg ut så här allt enligt tabellen i J-20 SuperElit top 20.
hockey_21: Om inte sambon bråkar för mycket så har jag betalt den också:) Hon tycker att det verkar vara oerhört mycket hockey den här tiden på året. Svårt att säga emot...
Gavelo: Nu är det bara semi och final i helgen. därmed blir det nog final imorgon. Wahlfridsson är riktigt bra som de flesta backarna. Har svårare för Pettersson den här matchen.