{5647}: gillar radiomannens kommentar. Nu buas det från restaurangläktaren för minsta lilla^^ restaurangläktare var något nytt. Något qom umeå uppfunnit?^^
Visst han är bra, men Thorell och Karlsson är minst lika delaktiga i att Björka ser bra ut, den kedjan är ju dominant, och Karlsson är den som är motorn i kedjan.
{6870}: Är det Johan A som Werner pucklar på där i din profilbild? Nästan värt en grogg det också...Det kommer säkert spelare om några dagar. Var är tålamodet...
KB: Jag tror inte löven kommer tappa någon till AIK om vi kämpar för dom, AIK är en alldeles för osäker förening för att Crandall eller Deilert skulle hoppa av lövens satsning för att gå dit. Min personliga känsla så den kan vara fel såklart!
KarateKing700: Ser dom tre spelarna endast som förstärkningar inför slutspelet, tror dom kommer lämna även om vi går upp. Belov är redan körd då han blivit avstängd från klubben!
JoseGonzales: Har sett att Deilert och Crandall ryktas till AIK.
Personligen tycker jag att både Corrado och Ytterell är mycket bättre än Plant. Men den förste hade ju en skadeproblematik och den andre kom in i slutet. Sen är Plant bra, gillar hans arbetsmoral.
JoseGonzales: Fast det beror ju på hur vi presterade. Jag skulle inte vilja ha Plant för bättre än tredje backpar. Orkar inte ta diskussionen då vi hade en backsida som kunnat vara seriens bästa med ett spelsystem.
{5647}: Det behöver vi inte, men finns inte en back från MODOs gångna säsong jag skulle välja framför Plant. Är iofs endast Karlqvist jag skulle vilja ha från hela ert lag, resten skulle jag inte byta ut någon mot förutom Peters mot Mantler.
Tror Eronen/Palmquist blir omöjliga att behålla om vi inte går upp. Johansson och Deilert är jag inte övertygade om att dom lämnar om vi inte går upp.
Går vi inte upp lämnar: Poulin Eronen Palmquist Andreasson Liss Vesel
Kan säkert vara några fler men dom är jag övertygade om lämnar.
Ska vi oxå bygga nått sånt framöver?