Robin Ztorken L: Ja har nog aldrig sett honom så ”icke-bra” som nu. Kladdar enormt med pucken och seg i skridskoåkningen. Men enda lösningen är att spela mer och trampa mer. Inte orolig dock för killen har så skyhög jävla nivå när han är bra, vilket han är allt som oftast.. JAAAAA nu gjorde han ju mål!🤓
Sigge: Framförallt Sveningsson såklart. Woods har inte varit bättre än Sveningsson, kanske orättvist, men jag ger honom gärna mer tid att hitta sin timing då jag vet hur bra han kan vara.
Synd att Halloran verkar ha tappat självförtroendet. Han stressar fram beslut, har dåligt tålamod och försöker göra lite för mycket. Hoppas han kan återgå till att bli mycket rakare i sitt spel.
{10015}: Woods har varit , rent ut sagt, en smärre katastrof sen han kom tillbaka. Vår förstafemma är likaså ett blysänke. Här måste något göras och det snarast!
MoDoNörden: Man ska väl inte gnälla för mycket på Sveningssons men jisses vad han är bedrövlig i PP, att Karlin dessutom ställer honom som spelfördelare gör ju att man börjar ifrågasätta om Karlin förlorar något vad ?!
{10015}: Tänkt på det jag också, Näsén är sämst i defensiven och nu är han långsam och lättläst i offensiven, dock har han ju ett inbyggt samspel med Berna som lyckas bra mot sämre lag.