modomille: Ja synd att när vi möter Örebro nästa vecka så lär Karla göra hattrick och sedan fira som han vann OS guld samtidigt tänker Karlin om han ska ta timeout vid ställning 0-5
bollan123: Ren och skär utklassning bortsett från några minuter i första. Och i vanlig ordning behöver inte Lif överanstränga sig mot Modo. Verkar som Modo är rädda för Leksand. Tycker det väldigt ofta ser ut såhär mot Leksand utan att ta nånting från Lif's prestation
modomille: Syftade på Leksand tex Malmö Rögle har väl spottat upp sig en hel del dom med på slutet. Linköping har gjort det bra dom med. Tycker vi tagit steg tillbaka.
NuMo: Fast samtidigt har dom andra lagen börjat växla upp mer nu på slutet. Och då hamnar vi efter direkt där syns det att vårat lagbygge är klart sämre. Men vi får hoppas att vi lyckas reda ut detta men kommer bli sjukt tufft och Gradins chansningar med att ej förstärka känns sådär.
ForzaMoDo1921: Forumet får tycka jag är hur dum i huvudet som helst men det finns INGEN chans att LP och Gästrin kommer att prestera sämre än vad True presterar nu.
Magnus Gästrin skulle kunna komma in och vara bättre än True just nu
Sigge: Detta är pinsamt att se på, Leksand är ju lite av en bottenkonkurent och så ser det ut så här???
Vi är helt mosade och det skulle inte varit orättvist med en 7 - 0 ledning till LIF. vad gör Karlin o & åt situationen, inte ett skit dom står där o glor som fågelholkar.
Ta bort där dj---la True nu en gång för alla, in med vad som helst!!
Woods.
Tammefan! Tydligen poäng i sex matcher i rad. Det hade jag inge känsla av, kände mest hans avighet kring allt.
Nu handlar det om att sno poäng.
Allt är kanske lättare för spelarna nu när de gjort innan var värdelöst. Allt annat kan bli bonus.