Jalapeno: Det finns tre olika kategorier av människor att kommunicera med. De som förstår, inga problem. Sen finns det de som inte förstår, hellre inga problem med att komma överens med. Sen finns finns det människor som inte vill förstå, och den kategorien tillhör definitivt du i. Fattar du inte eller har du så mkt knäckebröd uppstoppat i huvudet att du inte förstår, förlåt glömde att du tillhör kategori tre, att det finns vissa saker man inte kan avslöja utan att skada sin källa. Vi som håller på världens bästa klubb vet att JFK sitter på så mkt info som han har delgett oss under åren. Kryp nu tillbaka och låt oss fira 100-åringen som bör. Skål för oss supporters till världens bästa lag🥃
Jalapeno: Jodå nog har han skämt ut sig alltid. Nu kan det dock vara så att man vill gå vidare som i vilket "förhållande" som helst. Jag vill heller inte älta detaljer som jag i ett förhållande där och då inte kunde lösa. Men dalmas som du är kan du ju alltid passa på att fråga BH vid tillfälle. Ta svaret med en "gruva" salt dock det kan nog finnas ett visst vingelmån så att säga.
{8384}: såg denna på facebook nyligen. Klart hundraåringen skall ha en present trots motgångar för nu skall vi mot nya framgångar!😁 Gooo Modo! Grattis på 100årsdagen!
{5647}: HAHAHA och när jag ställer dig mot väggen på dina lögner då passar det att sluta svara xD
Största mytomanen på HS. Inte konstigt att ingen utanför övik tror på dina påhitt som att BH ska ha skämt ut sig för sponsorer men du kan inte säga vad han gjort för "du inte får säga". NEHE varför tar du upp det då varenda gång BH nämns?
Ser inte hur jag ska ha förlöjligat MoDo. MoDo är en av våra mest klassiska klubbar i Sverige och dom har producerat flest och några av dom bästa spelarna genom tiderna. MoDo som klubb förtjänar verkligen en plats i SHL.
Sluta gärna svara mig för du kommer ändå inte med någonting utav värde eller sanning.
Skippa att svara mig så kommer ni inte se något mer av mig ikväll. Ha en trevlig kväll och grattis igen för 100 år :)
Jalapeno: Vi och många andra supportrar gillar inte Leksand. Från vårt pespektiv är det en förening som genom bonntur och vidriga sätt etablerat sig i SHL. Att du huserar här bidrar inte till en förändrad bild. Må ni aldig nå framgång. Heja Modo!
Jalapeno: Jag avslutar här. Du lever i din fantasivärld och förlöjligar den där föreningen ännu mer. Många andra lags supportrar har varit här, utan att spela allan och bete sig som en tölp. Leksands visar bara att det inte var en tillfällighet att man skiter fullständigt i etik och moral.
{5647}: Tvärtom känns som att det är du som gör det.
"Leksand må sportsligt gå bra, vilket till stor del beror på mycket högre budget för man har haft råd att värva spelare man aldrig tidigare kunna få"
Vilka som Leksand värvat inför och under året är det som är så dyra tror du? Camper och Cehlarik vara alla båda fynd som harvat i AHL. Ashton hade 0.5 ppg i KHL och blev till och med utdömd av någon MoDo supporter när han kom till Leksand. Muller var nog ganska dyr i månaden men kom nu i slutet (12 matcher) och Leksand var bra långt innan han kom.
Jalapeno: Vi försvarar ingen vi tyckte bara att det var smaklöst av Adam, Adam vågade dessutom inte stå för publiceringen själv så antar att han tyckte det var fel.