modomille: Får för lite cred som vanligt. Hade han varit beredd på det friläget hade det nog suttit också, han brukar ju vara bra på att sätta frilägen.
Det är Filip Sandstedt och Kristoffer Folkstrand som dömer matchen ikväll. Domarna som Djurgårdens sportchef K-G Stoppel kallade för "skräp" efter förlusten den gångna helgen.
Om Modo ska vinna denna match får man högst bli utvisad två gånger (Djurgården kommer vara 100% i PP) och Modo måste ha minst 30 PP för att göra ett mål
Sen måste vaktmästarna vara på hugget ikväll för Modo kommer snart skjuta sönder ett plexiglas!
ante08: Kajsa Kalmeus är ny och hon gör det bra. Sett att hon blivit hackkyckling på vissa håll. Lars är bäst men han är också rutinerad, Kajsa ska ha beröm.
Bad_Brett: Det talar väl snarare mer för en ketchupeffekt för oss. Med tanke på alla chanser vi hade förra matchen skulle den lika gärna kunnat sluta 6-2. Om vi skapar lika mycket som sist så vinner vi!
Tarasov: Snälla ni gör er jävla plikt precis som jag gjort alla ggr jag varit på FN tjänst o vinn mot de här jävla laget som i princip kräver att dom ska va i Shl!!!!! Kämpa Modo 🇺🇿🇺🇿🇺🇿
SPOODI: Vilken fantastisk resa de gjort och hur omöjligt det är att hovet. Kanske några ord om att Garpenlöv är den enda! Förbundskaptenen som med Sverige som missat slutspel i VM!