{5647}: Jag refererar efter 34 omgångar som alla lag spelat. Det är väl den enda saningen, annars kan jag väl bryta ut de matcher, eller streaks som ser positiva ut, i olika faser tabellen ljuger inte , tyvärr
Robin Ztorken L: Synd det. För då skulle inte Leksand fått möta oss, utan det hade blivit Tingsryd ifjol. Förresten, varför nöja dig med 34 omgångar, vi kanske borde ta de senaste tio åren för att få det säkerställt på riktigt. Skitsamma att man bytt ut spelare, tränare och spelsystem under tiden. Det är det mest rättvisa och därför bör vårt guld 2007 räknas positivt för oss.
Nu har Modo bytt spelsystem och därför är det inte relevant att ta alla 34 omgångarna i beräkningen. Man har ändrat rätt rejält i hur man försvarar sig och därför är det statistiskt (och på isen) mycket bättre än tidigare.
Välkommen att skriva i Modos gästbok.
Trivselregler
Hockeysnacks regler
Senast: Vinst mot IK Oskarshamn
Hägglunds Arena, 5-4 (1-1,1-3,3-0)