{6870}: Jag har bara tyckt att dahlen tillför allsvenskan något, synd om du inte håller med. Sedan är det trist att en del folk skriver skit om honom för att han återvänder till allsvenskan. Men jag har väl rätt att dissa Våran Jonathan (oavsett poäng tidigare) om han sviktar nu, nä'r det börjar gälla? Det är ju alltid nu som gäller, eller?
puffe: Vadå börjar gälla? Poängen är värd lika mycket hela säsongen och Johnson har givit oss många poäng tidigare. Alla spelare har en svacka. Vad är felet med MoDoiter, varför ska vi alltid hitta något och gnälla på än hur det ser ut? Vi ligger 2 i serien med 11p ner till tredje och bara 5 poäng till serieledning.
puffe: Ja och i det har du en vettig poäng! Men att dissa Johnson efter ett par mindre bra insatser får mig att fundera. Nu skiter vi i det Puffen... 3p gör en lycklig eller hur?!? :)
+ 2
Välkommen att skriva i Modos gästbok.
Trivselregler
Hockeysnacks regler
Senast: Vinst mot IK Oskarshamn
Hägglunds Arena, 5-4 (1-1,1-3,3-0)
med. Sedan är det trist att en del folk skriver skit om honom för att han återvänder till allsvenskan. Men jag har väl rätt att dissa Våran Jonathan (oavsett poäng tidigare) om han sviktar nu, nä'r det börjar gälla? Det är ju alltid nu som gäller, eller?