1150x200-modo-header2-kopiera.webp

MoDo Hockey

HockeyAllsvenskan · 506426 inlägg · 4189 ämnen

Inlägg: 2468107

Sv: MoDo Hockey - Apropå Ingenting
{5647}: Rahimi beräknas landa på 23 poäng. Tidigare i karriären har han aldrig gjort mer än 14 poäng på en säsong.

Gissar att han kommer hamna i samma klubb som Timander och Frögren, dvs en backgeneral som i slutet av karriären hittade en extra växel och blev den enskilt största faktorn till avancemanget.

Svarskommentarer

Sv: MoDo Hockey - Apropå Ingenting
Bad_Brett: du är tamigfan en smyglövare, visste det!!!

Sv: MoDo Hockey - Apropå Ingenting
Bad_Brett:
Timmander hade 25, 25 och 19 poäng sina sista tre säsonger i elitserien med MoDp. Sedan klev han ned i allevenskan och hade 9 och 11 poäng i en sämre serie. Vet inte om jag tycker att det är en extra växel. I alla fall inte i en positiv bemärkelse.

Frögren hade 10 poäng i Skellefteå. Gick till Leksand och producerade först 1 poäng i elitserien (med ruskigt usel +/-) och sedan 3 i allsvenskan.

Sv: MoDo Hockey - Apropå Ingenting
Bad_Brett: MoDo behöver då två extra växlar. Tror det är möjligt. Slutspelet blir en omstart som jag tror MoDo behöver.

Välkommen att skriva i Modos gästbok. 

Trivselregler 

Hockeysnacks regler

  • 0x40-ikoskarshamnlogosvg.png Senast: Vinst mot IK Oskarshamn
    Hägglunds Arena, 5-4 (1-1,1-3,3-0)
Sidan sköts av: NuMo Tarasov KB