S-vikaren: Jag hittade ett par stycken, som går att tolka lite som man vill.
"#2719563 · J F K · 20x20-logomodohockey.gif · 1 minut sedan
Sigge: Det skulle inte förvåna mig om LaDue när han kommit igång blir en ny Noah Welch eller motsvarande heller. Hockeylabbet hade väl sett att han hade mycket bättre underliggande siffror än Malmös spetsback Robin Salo. Själv blir jag ofta lite extra glad när det är spelare som han som inte draftades första gången han hade chansen, utan genom hårt jobb blev han draftad som överårig och lyckades ta sig till NHL. Det tycker på pannben. ___________________________________________________
#2719795 · wesslan · 20x20-logomodohockey.gif · 1 minut sedan SPOODI: Tror på förhand att Winberg-Näsen kommer sluta upp som våran ledande backfirma.
Har en relativt ny finlandssvensk arbetskollega på jobbet som följer Liiga slaviskt framförallt JYP, då han själv kommer från Jyväskylä. Och har surrat en del hockey med honom på senaste. Frågade om Winberg. Enligt honom är Winberg en komplett defensiv back på Europerisk nivå. Snabb, fysisk, extremt bra i positiopnspelet. Är kanske inte den elakaste backen än.
Och det är ju preeeeeeeeecis det Näsén behöver bredvid sig för att spela sin bästa hockey.
Får hoppas han håller samma hög nivå nu i år! ____________________________________________________
#2720944 · J F K · 20x20-logomodohockey.gif · 38 sekunder sedan
rafalski: Tror inte det blir deras första. Ifjol var det Hållander, Wedin och Lander som var deras överlägset bästa på slutet. En av seriens bästa. Tror Hållander lider lite av att spela med lata Dahlén.
Men, Timrå är tunna. De har en ruskig spets där i första och andra, men sedan är det verkligen ganska tunnt"
+ 6
Välkommen att skriva i Modos gästbok.
Trivselregler
Hockeysnacks regler
Senast: Vinst mot IK Oskarshamn
Hägglunds Arena, 5-4 (1-1,1-3,3-0)