1150x200-modo-header2-kopiera.webp

MoDo Hockey

SHL · 528389 inlägg · 4121 ämnen

Inlägg: 2883197

Sv: MoDo Hockey - Apropå Ingenting
Jugge: generellt förbannad för att brynäs är en jävla äckelklubb.men med grannens grabblogiken så är det en fullt möjlig grej. Då ska dörren vara stängd "hem" om karln gafflar om hjärta. Antingen har man hjärta eller spelar för börsen. Stå för det isf.
Tror knappast ullmark eller hedman skulle välja randomiserade shl klubb för att avrunda pga högre lön iaf.
Han kan förvisso vilja ha en SM buckla.
Men som sagt. Sticker i ögonen om man antyder hjärta och sedan väljer en random klubb före rötter.

Isf är det inget vi med riktigt hjärta vill beblanda oss med.

Fö grymt bra jobbat av Hinken. Han har verkligen levererat på papperet. Failar detta lag har han iaf gjort allt i sin makt. ❤️

Svarskommentarer

Sv: MoDo Hockey - Apropå Ingenting
Frontschwein: Frontsy, du är kung! Centerlinan ser bra ut nu. Som sagt en ny center 3:a som kan gå ytter bredvid Gästrin i början av säsong och sen ta över kanske ska in.

Sv: MoDo Hockey - Apropå Ingenting
Frontschwein: Forsberg har tjänat 11,3M $ under hela karriären. Förmodligen lite skillnad mot både Hedman och Ullmark som jag inte orkar kolla upp nu.

Killen har ju så klart haft en massa utgifter under alla dessa år där borta också, så frågan är hur mycket som finns på ”bankboken”. Förmodligen inte tillräckligt för att säga att: ”skit samma vad jag gör resten av livet, jag har pengar så jag klarar mig”.

Det är ju alltid lätt att sitta på höga hästar och prata om klubbhjärta. Antar att du inte skulle byta jobb heller om någon erbjöd dig 15K mer i månaden?..