Chamez: Det är en försvarsmekanism hos åtminstone vissa här. Man fokuserar 100% på det negativa så slipper man bli besviken om det skiter sig.
Har sett för lite för att uttala mig egentligen men tycker 5mot5 sett hyfsat ut? PP såg ju katastrof ut men där har ju Karlin bytt lite till att spelarna ska styra mer själv så kan nog vara att det tar ett tag innan dom är överens. Sen BP är ju ett sorgebarn, just att man är så sjukt passiva. Men uppenbarligen vill Karlin att det ska se ut så, ingen aning varför.
+ 1
Välkommen att skriva i Modos gästbok.
Trivselregler
Hockeysnacks regler
Senast: Vinst mot IK Oskarshamn
Hägglunds Arena, 5-4 (1-1,1-3,3-0)
Har sett för lite för att uttala mig egentligen men tycker 5mot5 sett hyfsat ut? PP såg ju katastrof ut men där har ju Karlin bytt lite till att spelarna ska styra mer själv så kan nog vara att det tar ett tag innan dom är överens.
Sen BP är ju ett sorgebarn, just att man är så sjukt passiva. Men uppenbarligen vill Karlin att det ska se ut så, ingen aning varför.