1150x200-modo-header2-kopiera.webp

MoDo Hockey

HockeyAllsvenskan · 502999 inlägg · 4187 ämnen

Inlägg: 3027133

Sv: Silly Season
Bad_Brett: precis som jag förutspådde för månader sedan. Det är viktigare att sektkompisarna får behålla jobben med fin lön, och lägre krav. Så länge pengar rullar in är dom nog ganska nöjda.

Klubben är påväg att sänka sig själv totalt med den här usla ledningen och Hinken skyddar och skyller ifrån alla misstag.

Hoppas biljetter och sponsorer bara blåvägrar. Låt skiten kånka om så krävs.

Jag tänker inte bidra med en spänn så länge det inte sopas uppifrån.
Känner nästan att jag börjar följa nåt annat lag som inte har politikermaterial i styrelse och ledning .
Tack och Hej för 30 år Modo.
Hinken och sekten blev droppen.

Lycka till. Ni kommer inte ens klara kvarten . SHL är borta för alltid och Löven har precis som jag förutsatt legat på lut ersatt Modo som kraft i hockeysverige.

Med en annan sportchef som styrt över vår ekonomi och budget hade Modo aldrig ens åkt ur SHL. Än mindre missat att gå upp.

Nej. Hinken , strinnholm och alla andra har förstört klubben utan kravställan och bara byggt en organisation där man avslutar karriärer och skor sig själv.
Dra åt helvete.

Svarskommentarer

Sv: Silly Season
Frontschwein: då kan vi slippa inlägg från dig framöver då:)