..."Rögletränaren fick förstås nya frågor i går kväll om var hans lojaliteter finns i kvalserien. Han svarade: - Jag hade hoppats att Brynäs skulle klara sig undan kvalserien. Men nu är det så att jag har kontrakt med Rögle och jag ska göra allt för att vi ska lyckas så bra som möjligt. Resten skiter jag faktiskt i, det får jag ta efter säsongen...."
Zeke65: Snack & handling går ju sällan hand i hand. Varför inte eliminera alla tveksamheter och låta ngågon annan coacha? Eller ni kanske vill ha en undanflykt när RBK inte håller hela vägen? "Jamen, Melin såg ju till att LHC & BIF stannade kvar..." Det tycker jag inte är särskilt juste mot Melin, det heller.
Charliejfz: Ni har inlett mycket bättre än vad de s.k. "experterna" har förutspått. Kanske det passar er bra att få gå lite under radarn? Men alla vet ju hur svåra ni är att möta när ni får till er defensiv. Bra jobbat hur som helst.
- Jag hade hoppats att Brynäs skulle klara sig undan kvalserien. Men nu är det så att jag har kontrakt med Rögle och jag ska göra allt för att vi ska lyckas så bra som möjligt. Resten skiter jag faktiskt i, det får jag ta efter säsongen...."
Tycker detta säger allt!!!