Roadrunner: Det är inte ofta. Men man kan alltid undra varför en domare från grannkommunen får döma matcherna i den här delen av Sverige. Gyllander dömer ju både i Arboga och Karlskoga. Vilket liv det hade blivit om en domare från Helsingborg dömt Rögles hemmamatcher.
Han var inte bra, men jag har sett sämre domarinsatser. Thorsbrink i Mora för några år sen var en ren och skär skandal. Hade inte Gyllander gått på Kåbergs filmningar hade det varit en rätt ok insats annars. Men det brukar man tycka när rögle vinner. :-)
Vilket liv det hade blivit om en domare från Helsingborg dömt Rögles hemmamatcher.
Han var inte bra, men jag har sett sämre domarinsatser. Thorsbrink i Mora för några år sen var en ren och skär skandal. Hade inte Gyllander gått på Kåbergs filmningar hade det varit en rätt ok insats annars.
Men det brukar man tycka när rögle vinner. :-)