Känns som Västerås och Mora är seriens formstarkaste lag. Att Rögle ska möta Västerås just nu känns inte bra och jag har onda aningar om att detta kan bli lite väl tufft för våra grön/vita vänner. Denna vecka (ons-ons) är ju helt avgörande för hur serien ska sluta och det kommer väl krävas en 58-60 poäng för att ta sig till SA. Detta gör att Rögle måste ta ca 7-9 poäng mot dessa fyra lag Västerås, Bofors, Hammers, Lakers.. Just nu tror jag inte på det... Låt mig ha fel.
Att Rögle ska möta Västerås just nu känns inte bra och jag har onda aningar om att detta kan bli lite väl tufft för våra grön/vita vänner.
Denna vecka (ons-ons) är ju helt avgörande för hur serien ska sluta och det kommer väl krävas en 58-60 poäng för att ta sig till SA.
Detta gör att Rögle måste ta ca 7-9 poäng mot dessa fyra lag
Västerås, Bofors, Hammers, Lakers..
Just nu tror jag inte på det...
Låt mig ha fel.