Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
Ambroo: Sett till de alster 4EVER lyckats komponera ihop under den korta tid han/hon varit medlem på detta forum så har jag en viss förståelse för det som författas av personen. Jag menar, den försvarsställning 4EVER intog från scratch när det gäller Jonte och var han "hör hemma" så måste detta vara ett av de tyngsta ögonblicken i hans/hennes liv.
Tyvärr blir man lite förvånad/besviken på det rätt tunga artilleri vissa supportrar i SAIK dammar iväg. Jonte har väl, om jag inte är helt ute och cyklar, sagt att han gärna spelar med SAIK, helst då i elitserien. Men har han sagt när, hur, var? Det känns i detta nu som att om SAIKarna inte vill se Jonte i sitt lag nånsin (om han nu väljer en annan svensk klubb). Det lär efter de senaste uttalandena vara ömsesidigt.
SAIK-anhängarna har all rätt att vara besviken på läget. Men på det sätt man uttrycker sin vrede mot Jonte och egentligen hans familj så kan jag som åskådare i denna följetong tycka att det är "rätt åt SAIK-supportrarna".
Jag måste också säga detta: Om jag känner Hedström rätt så kommer han just på grund av dessa löjliga påhopp att välja spel i TIK. Det får ni nog räkna med.
Tror mer det handlar om hans kärring ! Skall hon bestämma vart han skall bo är det väl inte Fansens skyldighet och börja hota och ge ut adresser till sommarstugan m.m