1150x200-hockeyicerinkfornhlteamsby_0.png

Support

Grupper · 4824 inlägg · 384 ämnen

Vännerförfrågningar


Vännerförfrågningar
Marcus please......

Måste man verkligen svara på vännerförfrågningar? Kan inte vem som helst bara få lägga till vem de vill utan att fråga. Jag bryr mig tex. inte om att någon typ jag aldrig sagt "flasklock" till, vill ha mig på bevakning i online-fönstret, men varför måste jag då ha honom där? Säger jag nej så får jag svara på brev där det gnälls om dryga Stockholmare etc, svarar jag ja bara för att slippa det, så får jag ett gytter av människor i min online-lista som jag inte vet vilka de är och som jag inte vill ha där.

För mig finns det bara ett skäl att ha folk där och det är för att snabbt kunna skicka snabbmess till de jag brukar prata med.


(Det här har varit på tal förut tror jag)

Sv: Vännerförfrågningar
Carina: Håller med Carina. Döp om rubriken från "vänner online" till "snabbkontakter" och låt användarna lägga upp sådana utan att någon förfrågan skickas.

Sv: Vännerförfrågningar
Stigsson: kan bara hålla med....

Sv: Vännerförfrågningar
Jag får motvilligt lägga till en "Ignorera"-knapp dårå. Blir det bra?

Sv: Vännerförfrågningar
Marcus: Tack tack.

Drevet mot dig i det här fallet får kvällsblaskornas drev mot Hardy att framstå som en "fis i rymden". ;o)

Sv: Vännerförfrågningar
Marcus: Njae...För då kommer det kanske att dyka upp brev med "Varför får jag inget accepterande av dig? Du har varit online en miljon gånger sedan jag skickade så du måste ha sett det."

Tycker fortfarande inte det ska vara en förfrågan överhuvudtaget. Att var och en väljer vilka man vill bevaka vore det ideala för mig.

Sv: Vännerförfrågningar
Carina: Men Marcus kanske gillar att få brev :)

Sv: Vännerförfrågningar
Carina:

Word!!

« · 416596