1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Timrå IK

SHL · 605214 inlägg · 6213 ämnen

2945984 · »

Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.


Sv: Timrå IK - Luleå HF 2025-11-29
Cobbel: Har alltid tyckt att han gett ett otrevligt och arrogant intryck i intervjuer och några varmare känslor för Timrå har han väl öht aldrig yppat. Mer än nåt pliktskyldigt nån gång för att han råkar härstamma från regionen eller nåt.

Sv: Timrå IK - Luleå HF 2025-11-29
steveroper: Hört att han ska vara riktigt bra att ha i omklädningsrummet, duktig på att ta hand om nya och få med alla i gruppen osv.

Sen har man hört andra EJ charmerande rykten kring hur personen ifråga är på stan med ett par öl innan för västen. Många kompisar som träffat honom ute och då är han rätt grisig. Med tanke på hur duktig Timrå är på att lägga krokben på sig själv redan som det är, så vet jag inte om vi hade mäktat med en sån person utanför isen.

Sv: Timrå IK - Luleå HF 2025-11-29
Patrick Polly: Ville inte? EG har alldeles själv tydligt och klart gjort sitt klubbval. Timrå har aldrig haft nån större status hos honom

Sv: Timrå IK - Luleå HF 2025-11-29
0tto: Räknas han som en stjärna?

I sak håller jag med om att vi saknar en backgeneral likt Sanny, Styf, Koskinen.

Gustavsson kunde ha varit det men honom ville vi inte få in tydligen.

Sv: Timrå IK - Luleå HF 2025-11-29
Tom Topp: Sundsvall är i skriande behov av en sådan arena men inte för hockeyn utan för konserter och inomhussporter. Visst, Gärdehov finns för fotbollen. Men det är också det enda, möjligen funkar den för mässor. För konserter är den i mina ögon helt värdelös. Totalt könlös, en stämningsdödare av rang. Tror den skulle kunna misslyckas med Springsteen t.o.m. Det är endast publikkapaciteten som motiverar större konserter i den arenan. Nu är jag inget fan av Håkan Hellström men jag lider med alla som är det och ska dit i mars

Sv: Timrå IK - Luleå HF 2025-11-29
Rallarn: Sundsvall skulle behöva en evenemangsarena, typ ett mini Globen. Där skulle man kunna lägga större konserter och även vissa sportevenemang där publiktrycket är högt. Men att Sundsvall Timrå skulle kunna samsas om något sånt är bara min utopiska dröm!

Sv: Timrå IK - Luleå HF 2025-11-29
Patrick Polly: Kanske Lethonen räknas? Eller Laleggia, en riktigt bra poängback alltså. Det har vi inte varit bortskämda med genom åren haha.

Sv: Timrå IK - Luleå HF 2025-11-29
steveroper: Bara räntan för ett nytt arenabygge skulle väl landa på 1 mille i månaden ish? Vad betalar timrå, typ 5 miljoner per säsong?
Såg någonstans att Leksand pröjsar 37,5 mille för sin arena per säsong. Det är inte bara intäkterna som ökar vid en arenasatsning.

Sv: Timrå IK - Luleå HF 2025-11-29
Patrick Polly: Glömt bort Janne Vartskajagvara?

Sv: Timrå IK - Luleå HF 2025-11-29
Smörgåsen : När hade vi senast en fix stjärna på backen? :) Koskinen? Sanny? Styf? Caslava?

2945984 · »