Börjar bli måttlig less på hela hockeysveriges dissnar av Timrå nu..
Varför kan inte alla hockeyfans inse att Zäta bara var EN spelare i ett LAG?? Alla skriver bara "utan Zäta kommer Timrå åka ur"..... nonsens anser jag. Timrå har faktiskt ett bra lag..... ta tex nyförvärven.... visst inga superkändisar men kollar man deras statistik sen fjolåret så ser man att de flesta var riktigt duktiga poängplockare i sin klubb o kan bli riktigt bra tillgångar i årets trupp trots att dom inte är "känd". (finns många elitlag som har "kändisar" i laget men som egentligen bara är gamla avdankade veteraner, hur bra var egenligen Sandström o Burra ifjol egentligen?) Kollar man sen på det som är kvar från fjolårstruppen så vet vi TIKare att vi har duktiga spelare i laget men sånt ser man från andra klubbar eftersom media BARA fokuserat sig på EN spelare i laget.... Zäta Slutsatsen är att det är MEDIA som förstört hockeysveriges bild av Timrå.
Årets trupp ska nog sätta vårt namn på hockeysveriges karta...tro mej.
Bara Leksand som gjort mindre mål klart det här inte håller med 32 matcher kvar måste ageras annars kommer det bli ras ner till botten. Utan Johansson Dalle Genborg Didde har vi legat där redan i botten. Totala fiasko värvningar på ... | Läs mer
Varför kan inte alla hockeyfans inse att Zäta bara var EN spelare i ett LAG??
Alla skriver bara "utan Zäta kommer Timrå åka ur"..... nonsens anser jag.
Timrå har faktiskt ett bra lag..... ta tex nyförvärven.... visst inga superkändisar men kollar man deras statistik sen fjolåret så ser man att de flesta var riktigt duktiga poängplockare i sin klubb o kan bli riktigt bra tillgångar i årets trupp trots att dom inte är "känd". (finns många elitlag som har "kändisar" i laget men som egentligen bara är gamla avdankade veteraner, hur bra var egenligen Sandström o Burra ifjol egentligen?)
Kollar man sen på det som är kvar från fjolårstruppen så vet vi TIKare att vi har duktiga spelare i laget men sånt ser man från andra klubbar eftersom media BARA fokuserat sig på EN spelare i laget.... Zäta
Slutsatsen är att det är MEDIA som förstört hockeysveriges bild av Timrå.
Årets trupp ska nog sätta vårt namn på hockeysveriges karta...tro mej.
FORZA TIMRÅ!!!!!!!!!! MOT ALLA ODDS!!!!!!!!!