Hualigen. Känns som en svår matchjävel detta. Hoppas på samma stabila, ihopsatta spel som i våra tidigare hemmamatcher. Då k a n det bl uddamålsförlust!!!1
LE SHERIFF ISS BAKK 💪💪💪 Låt dä rinna lätt ikväll rabbuslingar 🥳🥳🥳. VI VINN IKVÄLL I EON 🍾🍾🍾 LÖNNÅ PROFETEN på högsta på Grammofon ❤️❤️❤️ Ge oss FRID å VINN ikväll 🏒🥅🏒🥅🏒🥅 HALLELUJA 🙏🙏🙏
Smörgåsen : Pilö utanför laget. Eriksson fortsätter i 4e trots att Westfält är tillbaka. Det vettefan om jag gillar. Eriksson har väl varit klart bättre än Westfält..
BaraTikare: Hade jag fått drömma hade jag ju velat ha Freij som back i andra PP. Med hans förstapass och förmåga att transportera puck från zon till zon i 5 mot 5 kan jag inte föreställa mig att ingångarna i 5 mot 4 skulle vara något problem (som de just nu tyvärr är i andra uppställningen)
Tom Topp: Yes, han är ung och har god potential, blir han lite snabbare på rören är han en toppback i ligan på sikt. Men just nu förstår jag verkligen inte hur han gå för t ex Nässén i andra powerplayuppställningen
Zäta75: Nu har jag inte läst hela diskussionen men om vårat försvarsspel hänger på enbart Nässén och Walli då kan man ju lägga ner och plocka fram frimärksamlingen lika gärna
Lomond: Vi bör nog ha både Nässén och Walli tillbaka om vi ska ha maximala chanser att spela ett bra försvarsspel som vi har gjort. Jag är lite orolig inför matchen ikväll men hoppas som alltid på det bästa. Man vill fortsätta att spela med ett vinnande lag.
Ikväll blev jag jäkligt glad, sonen blev uttagen till match i U16, (han är 14 år) det är första gången förutom när lag 1 och lag 2 möttes. Så jäkla roligt att de tror på honom iaf lite. Hårt jobb lönar sig.
Helt rätt med 2:a alltså.
Skall inte vara mer på Bristedt.