k1m: Du är verkligen den typen som inte klarar av sin egen misär så du måste kaxa med din omgivning istället? Skicka hit nån av era andra representanter som har lite humor och inte bara lever på att vara "edgy".
Gå tbx till allsvenskan och lycka till där istället
Rip Kirby: Någon som vet varför inte Chris Härenstam som alltid brukar kommentera JVM inte gör det i år? Måste vara pga jäv för att hans son står i mål gissar jag.
Saknar honom. Mycket bra kommentator. Bäckman och Loob lite tråkiga.
vonDöbeln: hörde rykten om att Hävelid tagit in firma Karlin/Sundlöv till semifinalen. Sitter på videolänk där uppe på läktaren och coachar Sveriges backar.
Zäta75: För möjligt av juniorerna just nu, vi ligger med för stort avstånd och låter dom få stora ytor. Små Finnarna käkar dessutom upp oss fysiskt för tillfället .
Hypocrisy: Det där är onödig hysteri. Det FINNS inte att HV tar 12 poäng mer än vi med 15 kvar. Vi har 51 p dom har 40 och usel målskillnad. Även utan Dahlén tar vi nödvändiga ca 60 poäng. Då ska HV ta 21 poäng av 45 för att passera. ... | Läs mer
Skicka hit nån av era andra representanter som har lite humor och inte bara lever på att vara "edgy".
Gå tbx till allsvenskan och lycka till där istället