"I slutet av tredje perioden kastade sig Timråkaptenen för att täcka ett skott, men hade sådan otur att pucken träffade stenhårt på armen där skydden inte täckte. Sanny åkte direkt av isen och ut till omklädningsrummet under till synes stor smärta. Men landslagsläkaren Lennart Hovelius gav i går kväll lugnande besked. – Det är en mjukdelssvullnad på underarmen, en blödning i musklerna. Vi ska kolla igen i kväll och sen får se hur det ser ut i morgon (läs; i dag) också, men jag tror inte att det är så allvarligt."
Hypocrisy: Måste verkligen hylla ledningen som drygt en vecka efter att finnkräket släppte bajsbomben har Tommy Samuelsson klar. Det är fan toppklass på det 👏
Sanny åkte direkt av isen och ut till omklädningsrummet under till synes stor smärta.
Men landslagsläkaren Lennart Hovelius gav i går kväll lugnande besked.
– Det är en mjukdelssvullnad på underarmen, en blödning i musklerna. Vi ska kolla igen i kväll och sen får se hur det ser ut i morgon (läs; i dag) också, men jag tror inte att det är så allvarligt."
SKÖNT!