Martin Lindman DEMENTERAR allt "Skit" som Expressen skrev i går ang. hans Flytt till FBK. Han förhandlar bara med "Nubben" och inga andra. Håkqan Loob Färjestads sportchef dementerar också ryktena i samma artikel. Det är mao. Timrå som gäller för Lindman. Källa : Dagbladet ( dock ej nättidningen)
- Inget annat lag har anmält sitt intresse till mig. Det enda lag som vi håller på och förhand- lar med är Timrå. Jag har en re- gelbunden kontakt med Kent Norberg och vi kommer att för- handla vidare, säger han.
Fäijestads sportchef Håkan Loob var upprörd över uppgiften att Lindman skulle spela i Karlstad. (se SVT Text)
matsby: Kan ju kanske vara så, eller så är det någon som bara har laft ut ett ryckte för att störa Timrå. Så, frågan är om vi skall lägga på mer ved ? Ordspråk - Ingen rök utan eld .
Jidrich fick frågan på radion om Lindman. Hans komentar var att det var ett Manager grej för att trissa upp priset på Lindman och få lite reklam för sig själv.
Synct: Ett tips till alla som eventuellt stör sig på någon person på forumet. Svara inte på inlägg från den personen, då lovar jag att saker lugnar sig.
För övrigt, lite väl mycket pajkastning här inne för stunden tycker jag. Läs ovan tips för trevligare forum!
Han förhandlar bara med "Nubben" och inga andra.
Håkqan Loob Färjestads sportchef dementerar också ryktena i samma artikel.
Det är mao. Timrå som gäller för Lindman.
Källa : Dagbladet ( dock ej nättidningen)