Har under dagarna två,har jag jagat en flagga så jag blir blå. Har med vaktmesteriet pratat, tillika Mari på TIRAB även bejakat. Flaggan är väck uppeldad i en säck, på Korstaverken.
Sannorligheten säger att det är så till 99%. För utanför supporterklubbens bod sammlas alla soper efter matcherna för att sedan kastas . Så har den blivet ställd där utanför dörren har vaktmästarna slängt den. Enl. Mari är det för läge sedan för att det skulle gå att leta igen den bland soperna. Allt mals så fort det når Blå berget för att eldas upp i Korstaverket. Per HApps har pratat med CERIS garaget och där finns den inte heller. Enda hoppet att den är vid liv är att någon har stulit den. dvs. sista procenten. Så vi får väll va en klubb utan aktning då ) c :
Karlsson74: Får man själv önska så ser jag gärna att vi undviker att bygga kedjorna där allt kretsar kring Dahlén. Går nog att få till 3 jämna kejdor. Ingen tydlig ”1a kedja” på förhand.
Dahlén - Westfält - Heikkkinen Wedin - Lander - ... | Läs mer
Har med vaktmesteriet pratat, tillika Mari på TIRAB även bejakat.
Flaggan är väck uppeldad i en säck, på Korstaverken.
Sannorligheten säger att det är så till 99%.
För utanför supporterklubbens bod sammlas alla soper efter matcherna för att sedan kastas . Så har den blivet ställd där utanför dörren har vaktmästarna slängt den.
Enl. Mari är det för läge sedan för att det skulle gå att leta igen den bland soperna. Allt mals så fort det når Blå berget för att eldas upp i Korstaverket.
Per HApps har pratat med CERIS garaget och där finns den inte heller.
Enda hoppet att den är vid liv är att någon har stulit den. dvs. sista procenten.
Så vi får väll va en klubb utan aktning då ) c :