Zäta75: Hoppas TIK kan skrälla ikväll. Tungt med Didrik borta men hoppas Svensson återvänder till sina fornstora dagar samt att Forsmark överraskar trots den härdsmälta han haft hela säsongen.
Sanyet: Sanningen är ju den att försvarsspelet sett bra ut de sista matcherna, jag tror detta är psykiskt jobbigt hos vissa spelare som inte varit i denna situationen förut men man är ju knappast förvånad
Leksand och 2:a perioder är tyvärr inget som man kan skriva hem om de senaste åren
Positivt för oss om det skulle bli kryss mellan Leksand-HV där Leksand vinner efter ordinarie. Då kommer det absolut inte bli något kvalspel som många är oroliga över!
Hockeydynamit97: Tar vi 3p idag och LHC kammar noll är play-in till 99% säkrat. Väldigt viktigt att spela desperat idag och VILJA vinna till varje pris.
Ja gör dom inte det ikväll kommer jag att lägga ner säsongen
Zåsse klubban: Helt klart. Heikkinen har ju faktiskt visst målsinne i grunden så tycker klubben vaskat den möjligheten rätt friskt i vinter genom att köra på med han i tredje/fjärdelinan hela säsongen.
Tom Topp: Nu e Lilla farbrorn på gång igen i Fribourg!!! Hoppas att Frondell kan spela för de såg otäckt ut igår 😭😭 Men nu ska vi (hoppas jag) ge baggarna en bra o trevlig match!! Sitter med ett stort gäng av både svenska o norska ... | Läs mer