Timrå kommer att komma sist i år.. I alla tidningar står det att vi får kvala.. På tvn säger de det oxå.. Vi har inga profiler i år.. Vi har inga pengar.. Vi har ingen omsättning.. Vi har en skabbig islada med träbänkar.. Va fan bränn ner ladan.. Sälj alla spelare.. Lägg ner föreningen Timrå IK.. Nä,för fan Timråfans upp med hakan.. Skit i vad alla experter säger.. Vi har förlorat våran stora idol "Z".. Men vi kommer att kämpa som ett lag.. Kimmo kommer att spika igen kassen.. Mathiasson kommer att spruta in mål.. Crippe kommer att få sitt stora genombrott i år.. Hela laget kommer att kämpa till sig en slutspelsplats i år.. Det kommer att gå bra i år.. Skit i vad alla expeter säger.. Vi tystar dem snabbt och blir en "JOKER" i ES i år.. Kom igen TIK i år överraskar vi hela HockeySverige.. Två dagar kvar till ES-PREMIÄREN... Älska TIK i med och motgång ALLTID.. Lall On Lall On..
Alla verkar tro att det e kört för att Zäta lämnade Timrå, själv tror jag det kan föra med sig något positivt! Många...eller för att inte säga hela laget, har sedan elitserieintåget stått i skuggan av Z. Å NU, nu får de chansen att bevisa att Timrå IK är mer än bara Henrik Zetterberg. Självklart har vi förlorat en mycket mycket bra spelare, men EN spelare gör inget LAG! Glöm aldrig det... Två dagar kvar nu... FORZA TIK - krossa MoDo i premiären!
sedan får ni inte glömma att årets nyförvärv har scoutats själva..dom har inte som förut gått efter vad deras kontakter sagt till dom utan dom har åkt och kollat på spelarna själva så dom vet vad dom köper..
Den låga spelskicklighetsnivån bland backarna är ett minst lika stort problem i defensiv zon. Att vi haft så svårt att snabbt spela oss ur, bli fastcheckade, tappa puckar osv beror ju i hög grad på att man saknar förmåga att skapa tid ... | Läs mer
I alla tidningar står det att vi får kvala..
På tvn säger de det oxå..
Vi har inga profiler i år..
Vi har inga pengar..
Vi har ingen omsättning..
Vi har en skabbig islada med träbänkar..
Va fan bränn ner ladan..
Sälj alla spelare..
Lägg ner föreningen Timrå IK..
Nä,för fan Timråfans upp med hakan..
Skit i vad alla experter säger..
Vi har förlorat våran stora idol "Z"..
Men vi kommer att kämpa som ett lag..
Kimmo kommer att spika igen kassen..
Mathiasson kommer att spruta in mål..
Crippe kommer att få sitt stora genombrott i år..
Hela laget kommer att kämpa till sig en slutspelsplats i år..
Det kommer att gå bra i år..
Skit i vad alla expeter säger..
Vi tystar dem snabbt och blir en "JOKER" i ES i år..
Kom igen TIK i år överraskar vi hela HockeySverige..
Två dagar kvar till ES-PREMIÄREN...
Älska TIK i med och motgång ALLTID..
Lall On Lall On..