Modano: Våra backar ska skicka allt som finns i slottet åt helvete ingen motståndare ska ens få chansen att överhuvudtaget prova att veva med stickan där!!!!!!
Är för helvete alldeles för snäll framför eget mål ska fan kosta blod att komma in där.Även Forwards ska gå rakt på mål det ska göra ont och spela HOCKEY. Godkänd 1a annars
FH - avdammad: Håller med, bra period! Förutom de två så kallade skitmålen är det ju en pina att behöva sitta och lyssna på Lena S på CMore, nästa period blir det utan ljud.
Tikkare: Det är så med ett lag i MOTGÅNG.. Bakåt rinn det lätt... Framåt får de kriga satan... Men VI VINN IKVÄLL!!! Champagnen står på kylning och segergarren ryker lätt!!!
SMÅLAND: Är du galen? först får en LKPG spelare stå helt fri framför mål och skymma, andra så stryrs pucken en meter framför mål och ställer han totalt.
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!