1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Timrå IK

SHL · 608129 inlägg · 6214 ämnen
3007305 · »

Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.


Sv: Apropå nånting...
Montén Python: Man vet aldrig, kommer bli lag som floppar som vanligt

Sv: Apropå nånting...
Bli medlem nu innan medlemsmötet den 24/3.
www.timraik.se/medlem

Sv: Apropå nånting...
steveroper: Vågar nästan lova att LHC haft en helt annan stabilitet den här säsgongen med Ante vid rodret. Skit också, var LHC tvugna att göra nått smart för en gång skull. 😔

Hursomhelst så är känslan att det inte lär finnas nån riktig slagpåse till nästa säsong. Möjligtvis typ Björklöven då de lär få det tufft sin första säsong om de går upp.

De har väl inte riktigt DIFs och BIFs förutsättningar med massa hemvändare sin första säsong och sådär tänker jag.

Sv: Apropå nånting...
Niikeliito: Jaså? Hade helt missat att Timrå var i jakten på honom. Var det 3 SHL lag eller var det tredje alternativet att fortsätta det redan påskrivna kontraktet i Mora?

Sv: Apropå nånting...
jk: Ja det är synd att Timrå gick bet på han. Han valde mellan 3 lag och Timrå var bland dom.

Sv: Apropå nånting...
Talltiken: Ska enligt uppgifter vara klar för Färjestad (Svensson och Persson)

Sv: Apropå nånting...
Øby Olsen skulle verkligen vara spännande, förmodligen billig och utvecklingsbar. Han har haft en bra säsong i år och är nog redo för SHL.

Sv: Apropå nånting...
Nougath: Ante är hockeyklok som en pudel, kan göra underverk med clöbben. Det är en förening som behöver pränta in ödmjukhet och skynda långsamt så (tyvärr) tror jag Ante är som klippt och skuren för den uppgiften

Sv: Apropå nånting...
Äh SHL/HA är överspekulerad. Tror Nubbs behöver se utomlands denna gång.

Sv: Apropå nånting...
Ante verkar vara på g till cluben igen. Synd, då måste man hoppas att det går dåligt för han.

Sv: Apropå nånting...
Znark: Orealistiska värvningar är dom definitivt inte. Ja, Fagemo är det nu när han är klar för Frölunda. Det räcker med att man fladdrar på sedlarna. Ta Lucas Carlsson som ett exempel. En gävlepojk som bara går att förknippa med Brynäs, går till Djurgården för några tusenlappar mer än vad hans "Moderklubb" ger.

3007305 · »