EXPLORERSMÅLAND: Vadan denna dystra framtidsprofetia från optimisternas okrönte kung, Småland? Visst, vi kommer inte dominera eller kanske inte hamna topp 6 men nog ska vi fixa Meca-race? Här ska inte göras en inverterad Läxan.
Till att börja med ska vi hålla nere siffrorna mot Karlskoga eller varför inte lugga dom på en pinne.
sargad: Jag försöker ju få fram tändvätskan till laget.... Trots att det nalkas jul och grillen ligger och inslängd i lusthuset. Jag saknar Molly fan så mycket ska du veta... Gått lite åt helvete nu... När är fingrarna tillbaka till spel månne? Vet du det? Sitter och tittar på Text-tv tabellen.. Tingsrätten och Pannkakorna ligger och nosar oss i baren.. Jag är rädd 😱
När man kikar in här så undrar man om det blivit ett forum för talangutveckling etc där bandaren går på repeat. Diskussionen är rätt tradig nu, där det verkar endast handla om att ha rätt och bräka sig i sin egen förträfflighet.
Visst, vi kommer inte dominera eller kanske inte hamna topp 6 men nog ska vi fixa Meca-race?
Här ska inte göras en inverterad Läxan.
Till att börja med ska vi hålla nere siffrorna mot Karlskoga eller varför inte lugga dom på en pinne.