1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 776381 inlägg · 7967 ämnen

3028223 · »

Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.


Sv: A proposito de nada
Lindström: 28 heter Johannes Kinnvall och skall självklart stå på blålinjen i PP kommande säsong. Det ska man göra när man gör 12+29 och kommer 4:a i backarnas poängliga. Men vi skulle kanske inte förlängt med honom? Drick upp groggen och gå och lägg dig!

Sv: A proposito de nada
Alltså, Carlsson måste ju känt sig rejält åsidosatt av Brynäs för att skriva på 4 jävla år med DIF av alla sunkiga klubbar man kan välja på.

Snacka om att bränna broar. En spelare man såg fram emot att se i Brynäs-tröjan igen. No longer.

Sv: A proposito de nada
brunkaren: Han lär väl ha gjort sin sista match i svarta mot vita. Märkligt val av Lucas och speciellt när Brynäs erbjöd ett bra kontrakt. Hela hans hockey-kontaktnät och familj finns i Gävle. Kul att bli utvisslad på hemmaplan…..

Sv: A proposito de nada
brunkaren: Väl rutet.

Sv: A proposito de nada
brunkaren: Universums bäst såg inte vad Wikegård.

Med fel efternamn så är du inte värd att bygga laget runt.

Tomten Alcen förlänger med Bertil med T V Å år & 28an.
Skillnad på vad man gjort för klubben kontra vad man kan göra för klubben är bara viktigt om du inte är poolare med geniet.

Ska Djoos & 28 stå i PP och suga alla minuter så förstår jag LC.

Blir spännande att se vad som finns som är så mycket bättre & billigate än LC och fått skolning i BIF.
Ska vi tippa på någon ung från Västerås som är lovande? Eller kanske vi kan plocka nån från Almtunas 4 lina. Blir säkert billigt ivf.

3028223 · »