Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Växjö: 6,6 miljoner
Leksand: 3,3 miljoner
Linköping: 3,3 miljoner
Modo: 3,3 miljoner
Luleå: 2,95 miljoner
Örebro: 2,5 miljoner
Brynäs: 2,1 miljoner
Färjestad: 2 miljoner
Karlskoga: 1,65 miljoner
Södertälje: 1,65 miljoner
Rögle: 1,45 miljoner
Mora: 1,3 miljoner
SDE: 0,8 miljoner
Timrå: 0,8 miljoner
Tingsryd: 0,8 miljoner
AIK: 0,65 miljoner
Lite lustigt: Om jag fattat rätt skulle Skövde få 1,6 millar för Anton Lundmark. Me eftersom de gått i konkurs p g a brist på pengar, tar Svenska Ishockeyförbundet pengarna istället.