Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Brynäs har nu nio (9!) raka förluster bakom sig. I vanlig ordning är det knäpptyst från ledningshåll. Inte ett ljud. Trots att ni sitter och darrar. Varför inte komma till tals? Hur ser egentligen SK på det prekära läget? Hur är dialogen med Nokelainen? Hur är dialogen med spelarna? Åtgärdspaket? Andra tänkbara lösningar? Ändrade målsättningar på kort och lång sikt? Var går gränserna? När är måttet rågat?
O allsmäktiga män med oinskränkt makt att styra över Brynäs, tala till oss trogna fans, lätta på den tyngd vi känner i våra Brynäshjärtan, ge oss en fingervisning om vad som händer i högborgens samlade hjärntrust.
PS. Vi begriper vanlig svenska och uppskattar klartext. DS.