Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Har tyvärr inte koll om Westlund har envägs- eller tvåvägskontrakt, men det kanske är ointressant för Brynäs eftersom Canes nu bedömer att han skall hitta formen? i Lowell Lock Monsters.
Gör han trettio mål i Brynäs nästa säsong så nappar säkert något annat lag därborta, om han nu fortfarande vill tillbaka då...
Skadar inte om han öser in trettio puckar denna säsongen heller... men...
Om man nu skall prioritera, vilket man nog skall, av framför allt finansiella skäl, så står en ÄKTA målskytt med fräscht psyke och ohejdad skottvillighet högst upp på listan.
Centrar finns det ju.
Nr 2: En Tuulola.
Nr 3: En Honken.
Hurra för fyra femmor!
Men blir det inte liite konstigt när det snart är B-juniorer på bänken medan de äldsta juniorerna är utlånade till andra klubbar?