1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778527 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2277985

Sv: A proposito de nada
Blå grottan: tråkigt att sådant händer. Hoppas att ishockeyförbundet och klubbarna tar krafttag mot sådant beteende. Klubbarna måste jobba mer med värdegrunden och diskutera med spelarna.

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Charliejfz: "Tråkigt" är ett skapligt under statement - Det är ju sinnessjukt. Hoppas aset hängs ut i sociala media - Utmålad på nätet lär vara ett värre straff än det han kommer få av hockeyförbundet och rättsväsendet.

Sv: A proposito de nada
Charliejfz: Precis! Sen kan väl inte stoppa alla idiotiska tilltag på en is. Kommer ihåg Nisse E på Silverberg...Boork så väl till Sandström att gå ut o ta kasatonov..Nu är det några år sen men

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)